CMF6025K600BEEB
Overview of CMF6025K600BEEB
Part NumberCMF6025K600BEEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 25.6K OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6025K600BEEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6025K600BEEB
Specification of CMF6025K600BEEB
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
25.6 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)