CMF6025R500FHEK
Overview of CMF6025R500FHEK
Part NumberCMF6025R500FHEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 25.5 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6025R500FHEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6025R500FHEK
Specification of CMF6025R500FHEK
Package
Bulk
Resistance
25.5 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)