CMF60267K00FHEB
Overview of CMF60267K00FHEB
Part NumberCMF60267K00FHEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 267K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60267K00FHEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60267K00FHEB
Specification of CMF60267K00FHEB
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
267 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)