CMF6026K100FHRE
Overview of CMF6026K100FHRE
Part NumberCMF6026K100FHRE
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 26.1K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6026K100FHRE Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6026K100FHRE
Specification of CMF6026K100FHRE
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
26.1 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)