CMF60267R00FKRE
Overview of CMF60267R00FKRE
Part NumberCMF60267R00FKRE
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 267 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60267R00FKRE Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60267R00FKRE
Specification of CMF60267R00FKRE
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
267 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)