CMF60271K00BEBF
Overview of CMF60271K00BEBF
Part NumberCMF60271K00BEBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 271K OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60271K00BEBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60271K00BEBF
Specification of CMF60271K00BEBF
Package
Bulk
Resistance
271 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)