CMF60273R00FKEK
Overview of CMF60273R00FKEK
Part NumberCMF60273R00FKEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 273 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60273R00FKEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60273R00FKEK
Specification of CMF60273R00FKEK
Package
Bulk
Resistance
273 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)