CMF60271R00FKEA
Overview of CMF60271R00FKEA
Part NumberCMF60271R00FKEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 271 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60271R00FKEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60271R00FKEA
Specification of CMF60271R00FKEA
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
271 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)