CMF60274R00JHBF
Overview of CMF60274R00JHBF
Part NumberCMF60274R00JHBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 274 OHM 1W 5% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60274R00JHBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60274R00JHBF
Specification of CMF60274R00JHBF
Package
Bulk
Resistance
274 Ohms
Tolerance
5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)