CMF60277K00CHR6
Overview of CMF60277K00CHR6
Part NumberCMF60277K00CHR6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 277K OHM 1W 0.25% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60277K00CHR6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60277K00CHR6
Specification of CMF60277K00CHR6
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
277 kOhms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)