CMF6029K400BEBF
Overview of CMF6029K400BEBF
Part NumberCMF6029K400BEBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 29.4K OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6029K400BEBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6029K400BEBF
Specification of CMF6029K400BEBF
Package
Bulk
Resistance
29.4 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)