CMF602K1130BEEB
Overview of CMF602K1130BEEB
Part NumberCMF602K1130BEEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.113K OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K1130BEEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K1130BEEB
Specification of CMF602K1130BEEB
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
2.113 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)