CMF602K1500FHBF
Overview of CMF602K1500FHBF
Part NumberCMF602K1500FHBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.15K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K1500FHBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K1500FHBF
Specification of CMF602K1500FHBF
Package
Bulk
Resistance
2.15 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)