CMF602K2000JNBF
Overview of CMF602K2000JNBF
Part NumberCMF602K2000JNBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.2K OHM 1W 5% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K2000JNBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K2000JNBF
Specification of CMF602K2000JNBF
Package
Bulk
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)