CMF602K2100CER6
Overview of CMF602K2100CER6
Part NumberCMF602K2100CER6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.21K OHM 1W .25% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K2100CER6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K2100CER6
Specification of CMF602K2100CER6
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
2.21 kOhms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)