FMP200FRE52-38R3
Overview of FMP200FRE52-38R3
Part NumberFMP200FRE52-38R3
ManufacturerYageo
DescriptionRES 38.3 OHM 1% 2W AXIAL
DatasheetsDownload FMP200FRE52-38R3 Datasheet PDFPDF Icon
Price for FMP200FRE52-38R3
Specification of FMP200FRE52-38R3
Resistance
38.3 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)