FMP200FRE52-3K09
Overview of FMP200FRE52-3K09
Part NumberFMP200FRE52-3K09
ManufacturerYageo
DescriptionRES 3.09K OHM 1% 2W AXIAL
DatasheetsDownload FMP200FRE52-3K09 Datasheet PDFPDF Icon
Price for FMP200FRE52-3K09
Specification of FMP200FRE52-3K09
Resistance
3.09 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)