FMP200FRE52-3K48
Overview of FMP200FRE52-3K48
Part NumberFMP200FRE52-3K48
ManufacturerYageo
DescriptionRES 3.48K OHM 1% 2W AXIAL
DatasheetsDownload FMP200FRE52-3K48 Datasheet PDFPDF Icon
Price for FMP200FRE52-3K48
Specification of FMP200FRE52-3K48
Resistance
3.48 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)