CMF60255R00FKEK
Overview of CMF60255R00FKEK
Part NumberCMF60255R00FKEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 255 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60255R00FKEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60255R00FKEK
Specification of CMF60255R00FKEK
Package
Bulk
Resistance
255 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)