CMF60267K00FHBF
Overview of CMF60267K00FHBF
Part NumberCMF60267K00FHBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 267K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60267K00FHBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60267K00FHBF
Specification of CMF60267K00FHBF
Package
Bulk
Resistance
267 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)