CMF6026K700CER6
Overview of CMF6026K700CER6
Part NumberCMF6026K700CER6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 26.7K OHM 1W .25% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6026K700CER6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6026K700CER6
Specification of CMF6026K700CER6
Status
Active
Series
CMF
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Dale
Resistance
26.7 kOhms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
25ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 175C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)