CMF6026K400BHEB
Overview of CMF6026K400BHEB
Part NumberCMF6026K400BHEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 26.4K OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6026K400BHEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6026K400BHEB
Specification of CMF6026K400BHEB
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
26.4 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)