CMF6026K700CEEA
Overview of CMF6026K700CEEA
Part NumberCMF6026K700CEEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 26.7K OHM 1W .25% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6026K700CEEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6026K700CEEA
Specification of CMF6026K700CEEA
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
26.7 kOhms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)