CMF6026K700FKBF
Overview of CMF6026K700FKBF
Part NumberCMF6026K700FKBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 26.7K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6026K700FKBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6026K700FKBF
Specification of CMF6026K700FKBF
Package
Bulk
Resistance
26.7 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)