CMF6026R400FLBF
Overview of CMF6026R400FLBF
Part NumberCMF6026R400FLBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 26.4 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6026R400FLBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6026R400FLBF
Specification of CMF6026R400FLBF
Package
Bulk
Resistance
26.4 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
150ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)