CMF6026R400FLEK
Overview of CMF6026R400FLEK
Part NumberCMF6026R400FLEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 26.4 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6026R400FLEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6026R400FLEK
Specification of CMF6026R400FLEK
Status
Active
Series
CMF
Package
Bulk
Supplier
Vishay Dale
Resistance
26.4 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
150ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 175C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)