CMF6026R640BHRE
Overview of CMF6026R640BHRE
Part NumberCMF6026R640BHRE
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 26.64 OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6026R640BHRE Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6026R640BHRE
Specification of CMF6026R640BHRE
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
26.64 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)