CMF6026R700FHEK
Overview of CMF6026R700FHEK
Part NumberCMF6026R700FHEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 26.7 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6026R700FHEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6026R700FHEK
Specification of CMF6026R700FHEK
Package
Bulk
Resistance
26.7 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)