CMF60270R00FKEB
Overview of CMF60270R00FKEB
Part NumberCMF60270R00FKEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 270 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60270R00FKEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60270R00FKEB
Specification of CMF60270R00FKEB
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
270 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)