CMF6029K300BERE
Overview of CMF6029K300BERE
Part NumberCMF6029K300BERE
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 29.3K OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6029K300BERE Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6029K300BERE
Specification of CMF6029K300BERE
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
29.3 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)