CMF602K0480BEEB
Overview of CMF602K0480BEEB
Part NumberCMF602K0480BEEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.048K OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K0480BEEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K0480BEEB
Specification of CMF602K0480BEEB
Resistance
2.048 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)