CMF602K0500BHR6
Overview of CMF602K0500BHR6
Part NumberCMF602K0500BHR6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.05K OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K0500BHR6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K0500BHR6
Specification of CMF602K0500BHR6
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
2.05 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)