CMF6029K000BHR6
Overview of CMF6029K000BHR6
Part NumberCMF6029K000BHR6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 29K OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6029K000BHR6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6029K000BHR6
Specification of CMF6029K000BHR6
Resistance
29 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)