CMF6027K000DEEK
Overview of CMF6027K000DEEK
Part NumberCMF6027K000DEEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 27K OHM 1W 0.5% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6027K000DEEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6027K000DEEK
Specification of CMF6027K000DEEK
Package
Bulk
Resistance
27 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)