CMF6027K100FKEK
Overview of CMF6027K100FKEK
Part NumberCMF6027K100FKEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 27.1K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6027K100FKEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6027K100FKEK
Specification of CMF6027K100FKEK
Package
Bulk
Resistance
27.1 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)