CMF6027K400FKBF70
Overview of CMF6027K400FKBF70
Part NumberCMF6027K400FKBF70
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 27.4K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6027K400FKBF70 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6027K400FKBF70
Specification of CMF6027K400FKBF70
Package
Bulk
Resistance
27.4 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)