CMF6027K100BEBF
Overview of CMF6027K100BEBF
Part NumberCMF6027K100BEBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 27.1K OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6027K100BEBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6027K100BEBF
Specification of CMF6027K100BEBF
Package
Bulk
Resistance
27.1 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)