CMF6027K500BHBF
Overview of CMF6027K500BHBF
Part NumberCMF6027K500BHBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 27.5K OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6027K500BHBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6027K500BHBF
Specification of CMF6027K500BHBF
Package
Bulk
Resistance
27.5 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)