CMF6027R000BEEK
Overview of CMF6027R000BEEK
Part NumberCMF6027R000BEEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 27 OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6027R000BEEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6027R000BEEK
Specification of CMF6027R000BEEK
Package
Bulk
Resistance
27 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)