CMF6027R000BER6
Overview of CMF6027R000BER6
Part NumberCMF6027R000BER6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 27 OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6027R000BER6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6027R000BER6
Specification of CMF6027R000BER6
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
27 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)