CMF6027R000FKRE
Overview of CMF6027R000FKRE
Part NumberCMF6027R000FKRE
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 27 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6027R000FKRE Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6027R000FKRE
Specification of CMF6027R000FKRE
Status
Active
Series
CMF
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Dale
Resistance
27 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 175C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)