CMF6027R400FKBF64
Overview of CMF6027R400FKBF64
Part NumberCMF6027R400FKBF64
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 27.4 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6027R400FKBF64 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6027R400FKBF64
Specification of CMF6027R400FKBF64
Package
Bulk
Resistance
27.4 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)