CMF60280R00BHEB
Overview of CMF60280R00BHEB
Part NumberCMF60280R00BHEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 280 OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60280R00BHEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60280R00BHEB
Specification of CMF60280R00BHEB
Resistance
280 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)