CMF6027R700BHBF
Overview of CMF6027R700BHBF
Part NumberCMF6027R700BHBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 27.7 OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6027R700BHBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6027R700BHBF
Specification of CMF6027R700BHBF
Package
Bulk
Resistance
27.7 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)