CMF6028K000FKEK
Overview of CMF6028K000FKEK
Part NumberCMF6028K000FKEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 28K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6028K000FKEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6028K000FKEK
Specification of CMF6028K000FKEK
Package
Bulk
Resistance
28 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)