CMF60280R00BHR6
Overview of CMF60280R00BHR6
Part NumberCMF60280R00BHR6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 280 OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60280R00BHR6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60280R00BHR6
Specification of CMF60280R00BHR6
Resistance
280 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)