CMF60280K00FHEB
Overview of CMF60280K00FHEB
Part NumberCMF60280K00FHEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 280K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60280K00FHEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60280K00FHEB
Specification of CMF60280K00FHEB
Resistance
280 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)