CMF6028K700FHEA
Overview of CMF6028K700FHEA
Part NumberCMF6028K700FHEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 28.7K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6028K700FHEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6028K700FHEA
Specification of CMF6028K700FHEA
Resistance
28.7 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)