CMF60294K00FHBF
Overview of CMF60294K00FHBF
Part NumberCMF60294K00FHBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 294K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60294K00FHBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60294K00FHBF
Specification of CMF60294K00FHBF
Package
Bulk
Resistance
294 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)