CMF60292R10BHEB
Overview of CMF60292R10BHEB
Part NumberCMF60292R10BHEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 292.1 OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60292R10BHEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60292R10BHEB
Specification of CMF60292R10BHEB
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
292.1 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)